.

Date

23. - 26. veebr. 2024
Expired!

Time

All Day

Liigume Vabariigi terviseks

Eesti terviserajad kutsuvad:

Tule 23. – 26. veebruarini oma lemmikterviserajale ja teeme koos paar tiiru – tervema vabariigi nimel! 

🇪🇪 Eesti Terviseradade ellukutsutud liikumisaktsiooni “Vabariigi terviseks” liikumiskilomeetrite kogumine toimub taas 23.-26. veebruarini üle Eesti!

Liikuma oodatud kõik inimesed, vanusest ja sportlikust vormist hoolimata. Eesmärgiks on üheskoos koguda kilomeetreid kahe tiiru jagu ümber maakera ehk ca 80 000 km.

Nagu ka varasemalt, toimub liikumiskilomeetrite arvestus Eesti Terviseradade veebilehel https://terviserajad.ee/vabariigi-terviseks/ reaalajas ning selleks peaksid kõik liikujad läbitud distantsi kodulehele sisestama. Arvesse lähevad ka väljaspool ametlikke terviseradu, näiteks parkides, kergliiklusteedel ja metsaradadel, läbitud kilomeetrid.

Jõulumäel saab kasulikke liikumiskilomeetreid hõlpsalt kokku koguda näiteks:

💙 suusatades – Jõulumäel on suusatamiseks avatud 2,5 km pikkune kunstlumekattega suusarada (valgustatud õhtul kuni kella 21-ni), meilt saab ka suusad, kui omal veel pole

🖤 kelgutades – Jõulumäe kelgumäe tagumine laskumine on kaetud kunstlumega ja õhtul ka valgustatud kuni kella 21-ni

🤍 matkates ja jalutades – Jõulumäe matkaradade menüüst leiab igaüks sobiva, näiteks 1,4 km pikkune Päkapikkude matkarada, 5 km pikkune seikluselementidega matkarada, 10-15-25 km pikkused matkarajad või tähistuseta metsarajad
💙 kettagolfi mängides – 18 korviga punane disc golf’i rada on ka suusahooajal avatud, ketaste laenutus peamajas

🖤 rattaga sõites – laenutuses on paksude rehvidega Fat-bike’id, millega sõida või lumel (kahjuks on Jõulumäel looduslik lumi sulanud). NB! Ratastega ei ole lubatud minna suusaradadele.

🤍 rannaliival möllates – mõnusa õuespordipäeva saab veelgi vahvamaks Jõulumäe uues suvesoojas rannaspordialade hallis rannatennist või rannavollet mängides

💙 Ja see pole veel kõik – vaata lisaks kõikide Jõulumäe liikumisvõimaluste kohta: https://joulumae.ee/tegevused/

Sotsiaalmeedias fotode ja videote jagamiseks sobib kasutada teemaviidet #terviserajad ja #vabariigiterviseks. Teemaviitega postitajate vahel loosib Eesti Terviserajad 27.02 välja kümme suusamütsi, kaelasalli ja pusa.

Rohkem infot leiab Eesti terviseradade kodulehelt ja Facebooki sündmuse juurest.

Soovime ilusat vabariigi sünnipäeva ning lugematuid tervisekilomeetreid!

terviserajad
joulumae-logo-liikumiseks-loodud

The event is finished.