SEIKLUSRADA 5KM MATKARAJAL

joulu-matkarajadjoulu-jooksja

Seiklusrada kulgeb 5km matkarajal ja on tähistustatud VALGE värviga puutüvedele, pööretel viidad, rajal kilomeetripostid.

Et jalutuskäik kaunis parkmetsas veelgi kasulikumaks ja põnevamaks muuta, on  Jõulumäe 5 km pikkusele matkarajale erinevatesse paikadesse paigaldatud jõudu treenivaid ja osavust arendavaid takistusi. Matk või jooksutrenn vahelduval maastikul koos tempo muutuste ja metsajõusaali pausidega on suurepärane vaheldus aeroobsele treeningule.

Rajalt leiab erinevaid tasakaalu-, ronimis-, võimlemis- ja tõstmiselemente. Üsna pea pärast startimist ootab esimene väljakutse, kus tuleb läbida lühike distants ebaühtlaste astmetega „trepil“. Järgmisena saab proovida püstloodis seinast ronimist jne.

Kokku on rajal 14 seikluspunkti, kõik atraktsioonid on maapealsed ega vaja erivarustust.

Harjutused on erineva raskusega, mõni on jõukohane igaühele, osad aga parajad pähklid. Raja läbimine on kõikidele huvilistele jõukohane, sest soovi korral saab üle jõu käivad elemendid vahele jätta. Rohkem pingutust nõudva elemendi sooritamine annab aga mõnusa positiivse eduelamuse.

Iga peatuse juures on ka väike infotahvel vihjega, mida vastavas punktis teha saab.

Matkarada algab parklast ja on tähistatud valge värvitriibuga puutüvedel. Pööramiskohtades nooled.

Okas päkka!

Kõik Jõulumäe MATKARAJAD algavad parklast kohvikumaja juurest.

Eesti tervisesportlased rada läbimas (2020 suvelaagris)

Play Video

Kõik loodusliku lumega suusarajad ehk TERVISERAJAD pikkusega 3 km, 5 km, 7.5 km ja 10 km on lumest vabal ajal avatud nii jooksjatele, ratturitele, kui matkajatele.

Soovid lühemat distantsi?
Kõndimiseks sobivad ka kõik
JOOKSURAJAD 500 m, 1 km, 1.5 km, 2 km, 3 km