LIIVAHALL

Rannavolle, rannajalgpall, rannatennis, muud rannaspordi alad

Jõulumäe liivahall on aastaringselt kasutatav 32×40 m liivaväljakuga spordihoone (ca 2000 m²).

Jõulumäe liivahallis on neli rannavõrkpalli/ rannatennise väljakut. Liivaalale saab paigutada ka kuni kaks rannakäsipalliväljakut või ühe rannajalgpalliväljaku.

Avatud iga päev 10-22 
+372 4456117 ♦ info@joulumae.ee

Eksklusiivne aastaringselt kasutatav liivahall peidab endas terve jalgpalliväljaku ja tonnide viisi mõnusat luiteliiva. Jõulumäe liivahallis saab unustada kesise suve- ja kehva suusailma – siin on alati soe.

Olete oodatud!

Jõulumäe liivaväljakuga spordimaja on kogu piirkonnas ainulaadne FIFA nõuetele vastava rannajalgpalli väljakuga aastaringselt kasutatav liivahall, mis võimaldab harrastada erinevaid rannaspordialasid – rannajalgpall, -võrkpall, -käsipall, -tennis, -maadlus ja muud alad.

2023. aastal valminud liivahall loob täiendavaid võimalusi korraldada neil aladel võistlusi, treeninglaagreid, koolitusi, samuti harrastajate ja perede vaba aja sportlikku sisustamist.

Liivahalli valmimine on Jõulumäe jätkusuutliku arengu tegevuskava realiseerimise üks oluline etapp, mis aitab kaasa turismi- ja tervisevaldkonna konkurentsivõime tõusule ja rahvusvahelistumisele kogu Pärnu ja Lääne-Eesti turismipiirkonnas.

Projekti toetas Euroopa Liidu Regionaalarengu fond 1 500 000 euroga, omafinantseeringut aitas tagada Kultuuriministeerium. Projekti kogumaksumus oli 2 534 000 eurot.

Jõulumäe liivahalli ehitati 2022. aasta augustist kuni 2023. aasta juunini, viimistlus- ja heakorratööd kestavad 2023 sügiseni. Esimesed kasutajad said väljakuid nautida juba juulis.

Väljakuid saab broneerida läbi online broneerimissüsteemi, helistades tel 4456117 või kirjutades info@joulumae.ee.

 ✅ BRONEERI VÄLJAK

Jalgpalliks, käsipalliks või muuks tegevuseks ja ürituste broneerimiseks palume võtta ühendust telefoni või e-posti teel.  

Minimaalne broneerimisaeg on 1 tund. Pikendamine poole tunni kaupa.

Üldjuhul algavad broneeringud täis- või pooltunnil ja lõppevad vähemalt 5 minutit enne broneeritud aja täitumist, mis kulutatakse väljaku korrastamiseks kasutaja poolt: inventar kokku, liiv tasandada roobitsaga, piirid puhastada.

Liivaalal saab korraga kasutada:

 • ühte rannajalgpalliväljakut
 • kahte rannakäsipalliväljakut
 • ühte rannakäsipalliväljakut ja kahte rannavõrkpalli/tenniseväljakut
 • nelja rannavõrkpalli/tenniseväljakut

Enne broneerimist palume tutvuda liivahalli kasutamise kodukorraga.

Broneerida saab kuni 14 päeva ette. Pikemaajaliste broneeringute või püsiaegade kokkulepped: info@joulumae.ee

LIIVAVÄLJAKUTE KASUTAMINE TREENINGUTEKS:

 • rannavõrkpalli väljak 14€ / 1 väljak / 1 tund (4 väljakut)
 • rannatennise väljak 14€ / 1 väljak / 1 tund (4 väljakut)
 • rannakäsipalliväljak 26€ / 1 väljak / 1 tund (2 väljakut)
 • rannajalgpalliväljak 36€ / 1 väljak / 1 tund (1 väljak)
 • tribüünide ala treeninguteks (betoonpõrand) 10€ / 1 tund

Pesu- ja riietusruumide kasutus on väljaku kasutamise hinnas. Saunalina kasutus 1 euro.

VARUSTUSE LAENUTUS:

 • rannatennise reket 2€ / 1 reket (+ 4 palli) / 1 kord
 • pallimängude pall 2€ / 2 palli / 1 kord

Liivahalli ja väljakute broneerimine võistlusteks ja üritusteks kokkuleppel info@joulumae.ee

LIIVAHALLI KASUTUS TREENINGLAAGRIS:
Jõulumäe Tervisespordikeskuse majutusruumides ööbimisel vähemalt neljal ööl ja vähemalt 10-liikmelise grupiga on kuni 2 väljaku kasutamine kaks korda päevas 1,5 tundi tasuta. Ajad tuleb broneerida grupi esindaja poolt, arvestatakse grupi suuruse ja ala spetsiifikaga, teiste gruppidega jne. Inventari kasutus vastavalt hinnakirjale. 

LIIVAHALLI KASUTAMINE AUGUSTIS 2023 kuni lõpliku valmimiseni. Kuna halli riietusruumid ja saun ei ole veel avatud, kehtib väljakute kasutamisel soodustus -50% kuni lõpliku valmimiseni.

Halli liivaalale mahub üks täismõõtmetes rannajalgpalliväljak koos piiride, lippude ja väravatega ning turvavõrkudega väljaku otstes. 

Rannajalgpall on mäng, mida mängivad kaks võistkonda rannas või liivaväljakul.
Mängitakse paljajalu. Rannajalgpalli tehnika erineb tavalisest jalgpallist. Võistlusspordina mängitakse 4 + väravavaht, harrastajail võib arv varieeruda.

Liivahalli väljaku suurus võimaldab sellele paigutada kuni 4 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut.

Rannavõrkpalli saab mängida vastavalt tasemele 2 vs 2, 3 vs 3 või 4 vs 4 formaadis. Seltskondliku ajaviitemänguna võib kasutada ka tavavõrkpalli formaati 6 vs 6.

Väljaku suurus võimaldab sellele paigutada kuni 4 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut.

Hallis saab läbi viia treeninguid ja harrastajate võistlusi. Hea võimalus Eesti kliimas hooaja pikendamiseks, aastaringseks tegevuseks. Mängida saab nii üksik- kui paarismängu.

Rannatennis pakub suurepärast vastupidavustreeningut. Rannatennisel on liivas mängimise tõttu soodsam mõju põlvedele ja liigestele. Reketialad on tunnistatud kõige tervislikumaks spordialaks ja on väga soovitatud tervisespordina.

Rohkem infot rannatennise kohta leiab SIIT

Hallis saab mängida kahel rannakäsipalli väljakul.

Väljak sobib võistlusspordiks ja harrastuseks, täiskasvanuile ja noortele.

Rannakäsipall on versioon traditsioonilisest meeskonna käsipallist, mida mängitakse siseruumides, kuid mängitakse liival. Mängijad saavad teha ainult kolm sammu palli käes hoides ja ei saa hoida seda rohkem kui kolm sekundit ilma söötu andmata või pealeviset sooritamata.

Väljaku suurus võimaldab sellele paigutada 4 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut, käsipalliväljakuid 2, maadlusväljakuid mahub 6. 

Rannamaadlus on traditsioonilise maadluse rannaversioon, kombineeritud erinevatest maadlusstiilidest, mis on kohandatud rannaliiva jaoks. Hall loob võimaluse harrastada rannamaadlust ka talvisel ajal treeningute ja laagritena. Lisab võimalusi tehnilisteks ja vastupidavusharjutuste treeninguteks. Liival treenimine arendab lihaseid ja sidemeid, mida tasasel ja mitteläbivajuval pinnal treenida ei saa.

Liivaväljak võimaldab harrastada näiteks disc golf’i, erinevaid reketimänge, rahvastepalli jmt.

Liivaväljak on suurepärane võimalus iga ala üldkehaliseks treeninguks.

Tribüünid asuvad piki liivaväljakut betoonpõrandaga alal. Moodultribüünid mahutavad kuni 250 pealtvaatajat.

Tribüünide ala saab kasutada ka treeninguteks, soojenduseks, venitusteks jne.

Hallis on 4 riietus- ja pesuruumi, igas riietusruumis 15 kappi ja pesuruum 3 dušiga.

Hallis on üks elektriküttega saun koos puhkeruumiga. Sauna saab kasutada ettetellimisel, hind 40 € / kuni 2 tundi.

Jõulumäe liivahallis on neli rannavõrkpalli/rannatennise väljakut. Liivaalale saab paigutada ka kuni kaks rannakäsipalliväljakut või ühe rannajalgpalliväljaku.

Hallis on tribüünide osa, mis mahutab 250 pealtvaatajat, 4 riietusruumi á 15 riidekapiga, sauna-, kohtunike- jm ruumid.

Liivahalli kasutamise tasud treeninguteks on kinnitatud juhatuse käskkirjaga. Pesu- ja riietusruumide kasutus on väljaku kasutamise hinnas.

Liivahalli kasutamine võistluste või ürituste läbiviimiseks lepitakse kokku eraldi.

KASUTAJA ABC

 • Välisjalanõudega palume liivale mitte minna.
 • Liivale on keelatud minna söögi ja joogiga.
 • Tekkinud praht käib prügikasti.
 • Pärast mängu tuleb väljak ja väljakule mineku tee roobiga tasandada. Tasandusroobiga liigu väljakul ringselt.
 • Viimasena lahkudes kustuta saali tuled ja lukusta välisuks. Võti viia peamajja administraatorile.

KASUTAMISE KORD

Jõulumäe liivahall on avatud iga päev kell 10:00 – 22:00. Liivahalli väljakute ja ruumide kasutamise õigus tekib vaid broneeringu olemasolul (sh tasuta broneeringud).

Hallis ja väljakutel tuleb hoida puhtust ja korda ning jätta lahkudes väljak korda järgmistele kasutajatele.

Peale mängu korrastada enda järel väljak – tasanda liiv roobitsaga ja puhasta piirid. Väljaku korrastus tuleb teha broneeritud aja lõpuks.

Veendu, et väljakule minek ja väljakult tulek ei segaks teisi, kasuta ainult sulle broneeritud väljakut, pea kinni broneeritud ajast. Veendu, et väljakult lahkudes on väljak korras.

Suhtu heaperemehelikult halli, väljakutesse ning selle inventari. Vara rikkumisel või kaotamisel tuleb kahju hüvitada.

Liivahalli on keelatud tuua klaasist, portselanist vms kildudeks purunevaid esemeid, klaastaarat ja muid esemeid, mis purunedes võivad põhjustada vigastusi.

Tule väljakule sportlikus riietuses ning paljajalu või sobivates jalanõudes. Särgita mängimine on sobimatu. Välisjalanõudega, naelikute või putsadega ei ole lubatud liivale minna. Liivalt tulles puhasta jalad oma rätikuga.

Tule platsile vahetult enne oma mänguaega ja lõpeta oma treening õigeaegselt, et tagada ka teistele mängijatele täisväärtuslik mängukogemus. Varem lõpetatud mängu ei kompenseerita.

Ühele väljakule lubatav mängijate arv vastab ala võistlusmäärustele või eraldi kokkulepetele.

Suhtu teistesse sõbralikult ja lugupidavalt. Ära häiri oma käitumisega teisi. Pea kinni üldistest käitumisreeglitest. Liivaväljakul on keelatud nö kaevandamine, liiva loopimine, põhjuseta kastmine vms.

Vara rikkumisest, puudustest, võõraste isikute viibimisest ning muudest probleemidest palume teavitada +372 4456117 või info@joulumae.ee.

Väljaku omanik ei vastuta väljakul toimuva eest. Väljaku kasutaja vastutab valveta jäetud isiklike asjade ja keskuselt renditud inventari eest.

Spordirajatistel on suitsetamine (sh e-sigaret, huuletubakas jms), alkoholi ja narkootiliste ainete tarbimine ja ebatsensuurne kõnepruuk keelatud. Toitu väljakule ei tooda, võimalusel tarbi joogiks vett. 

Prügi käib prügikasti. Eriti tähelepanelik tuleb olla plaastrite, sporditeipide jms kandmisel, et need ei kaoks liiva sisse. Närimiskummi närimine ei ole lubatud.

Liivahallis on kategooriliselt keelatud sõita transpordivahendite ja sõidukitega k.a. jalgrattad, tõukerattad, rulad, rulluisud jms. Lubatud on sisenemine lapsevankri või ratastooliga (vms abivahendiga).

Lemmikloomad ei ole halli lubatud.

Korrastustööde, kinniste ürituste vms korral võivad väljakud olla suletud.

Riietumiseks saab kasutada peamaja või liivahalli riietusruume. WC-d asuvad fuajees ja riietusruumides.

Väljakut broneerides ja väljakule sisenedes nõustud käesolevate reeglitega. Mängijad, kes ei järgi korda ja tervisepordikeskuse töötajate korraldusi, peavad väljakult lahkuma.

BRONEERIMINE

Treeninguteks saab väljakut saab broneerida Jõulumäe peamajas administraatori juures, telefoni teel (+372 4456117) või e-posti teel info@joulumae.ee (tööpäevadel) või Jõulumäe kodulehe broneerimissüsteemis aadressil www.joulumae.ee.

Reserveerimiseks vajalikud andmed on: kasutaja ees- ja perekonnanimi, kontakttelefoni number, e-posti aadress, väljaku tüüp, kasutamise aeg ja väljaku(te) arv. Reserveeringu kinnitab tervisepordikeskuse poolne aktsept.

Väljaku kasutamise eest tasutakse enne väljakule mängima minekut Jõulumäe Tervisespordikeskuse administraatorile. Maksta saab nii sularahas kui kaardiga. Maksmisel tuleb esitada pildiga dokument.

Broneeringu muutmiseks või tühistamiseks tuleb teatada tel +372 4456117.

Tervisespordikeskusel on õigus seoses keskuses toimuvate üritustega broneeritud aeg ära öelda teatades sellest vähemalt 5 kalendripäeva ette.

Väljakute kasutamine ilma registreeringuta ei ole lubatud.

Pakume võimalust ürituste, võistluste, turniiride korraldamiseks liivahallis. Ootame teie e-kirja info@joulumae.ee.

Kasutajate registreerimisandmeid kasutatakse ja talletatakse ainult väljakute kasutamisega seotud eesmärgil.

Broneeringu tegija vastutab korra eest oma grupis ning kompenseerib tekkinud kahju.

Toredaid elamusi!