OSAVUSMÄNGUDE MAJA

Liivahall 2023

Jõulumäe Tervisespordikeskusesse ehitatakse kogu piirkonnas ainulaadne FIFA nõuetele vastav rannajalgpalli mõõtmetega aastaringselt kasutatav liivahall, mis võimaldab harrastada erinevaid rannaspordialasid – rannajalgpall, -võrkpall,
-käsipall, -tennis, -maadlus ja muud alad.

2023. aasta augustiks valmiv liivahall loob täiendavaid võimalusi korraldada neil aladel võistlusi, treeninglaagreid, koolitusi, samuti harrastajate ja perede vaba aja sportlikku sisustamist.

Liivahalli valmimine on Jõulumäe jätkusuutliku arengu tegevuskava realiseerimise üks oluline etapp, mis aitab kaasa turismi- ja tervisevaldkonna konkurentsivõime tõusule ja rahvusvahelistumisele kogu Pärnu ja Lääne-Eesti turismipiirkonnas.

Projekti toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu fond 1 500 000 euroga, omafinantseeringut aitab tagada Kultuuriministeerium. Projekti kogumaksumus on 2 534 000 eurot.

Jõulumäe liivahalli ehitustööd algasid 2022. aasta augustis.

Halli rajatakse täismõõtmets rannajalgpalliväljak.

Rannajalgpall on mäng, mida mängivad kaks võistkonda rannas või liivaväljakul.
Mängijad peavad mängima paljajalu. Rannajalgpalli tehnika erineb tavalisest
jalgpallist. Võistlusspordina mängitakse 4 + väravavaht, harrastajail võib arv
varieeruda.

Liivahalli väljaku suurus võimaldab sellele paigutada 3 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut.

Rannavõrkpalli saab mängida vastavalt tasemele 2 vs 2, 3 vs 3 või 4 vs 4 formaadis. Seltskondliku ajaviitemänguna võib kasutada ka tavavõrkpalli formaati 6 vs 6.

Hallis saab mängida rannakäsipalli kahel väljakul.

Väljak sobib võistlusspordiks ja harrastuseks, täiskasvanuile ja noortele.

Rannakäsipall on versioon traditsioonilisest meeskonna käsipallist, mida mängitakse siseruumides, kuid mängitakse liival. Mängijad saavad teha ainult kolm sammu palli käes hoides ja ei saa hoida seda rohkem kui kolm sekundit ilma söötu andmata või pealeviset sooritamata.

Väljaku suurus võimaldab sellele paigutada 3 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut.

Hallis saab läbi viia treeninguid ja harrastajate võistlusi. Hea võimalus Eesti kliimas hooaja pikendamiseks, aastaringseks tegevuseks. Mängida saab nii üksik- kui paarismängu.

Rannatennis pakub suurepärast vastupidavustreeningut. Rannatennisel on liivas mängimise tõttu soodsam mõju põlvedele ja liigestele. Reketialad on tunnistatud kõige tervislikumaks spordialaks ja on väga soovitatud tervisespordina.

Väljaku suurus võimaldab sellele paigutada 3 rannavõrkpalli- või -tenniseväljakut, käsipalliväljakuid 2, maadlusväljakuid mahub 4. 

Rannamaadlus on traditsioonilise maadluse rannaversioon, kombineeritud erinevatest maadlusstiilidest, mis on kohandatud rannaliiva jaoks. Hall loob võimaluse harrastada rannamaadlust ka talvisel ajal treeningute ja laagritena. Lisab võimalusi tehnilisteks ja vastupidavusharjutuste treeninguteks. Liival treenimine arendab lihaseid ja sidemeid, mida tasasel ja mitteläbivajuval pinnal treenida ei saa.

Liivaväljak võimaldab harrastada näiteks disc golf’i, erinevaid reketimänge, rahvastepalli jmt.

Liivaväljak on suurepärane võimalus iga ala üldkehaliseks treeninguks.