kõik algas aastal

1976

1976. aastal alustati Pärnumaa esimese tervisespordikeskuse rajamist. Tänaseks on Jõulumäe Tervisespordikeskus kujunenud mitmekülgsete võimalustega keskuseks, kus põhirõhk on looduses liikumisel ning võimalusel igaühel vabalt valida jõukohane ja meeldiv tegevus. Lisaks spordiüritustele, mis toimuvad nii tippsportlastele kui harrastajatele, on siin head võimalused ka koolituste, seminaride, laste spordi-, puhke- ja töölaagrite, õppepäevade, asutuste suve- ja talvepäevade jne korraldamiseks. 

Jõulumäe

EESMÄRK

Jõulumäel on mitmekülgsed võimalused looduses liikumiseks, igaüks saab vabalt valida jõukohase ja meeldiva tegevuse näiteks pärast väsitavat töönädalat perega lõõgastumiseks ümbritsetuna luksuslikust männimetsast. Jõulumäe matkaradadel jalutades võite leida 21 erinevat liiki maapinnasamblaid, lisaks muid raba- ja luitemaastikule iseloomulikke taimi.

Palju võimalusi!

Pakume ka tööpäeva vaheldusrikkamaks muutmist – koolituste korraldamist, seminare, nõupidamisi jne, mille tarbeks on meil 3 erineva suurusega ruumi. Tiheda tööpäeva värskendamiseks sobib kerge spordiprogramm, mille läbiviimisel me meelsasti aitame. Söögimured lahendavad meie osavad kokad ning valvelauas aitab alati abivalmis administraator. Jõulumäe Tervisespordikeskus on hinnatud kohaks suviste ning talviste kokkutulekute korraldamisel.

2003. aastal valmis Jõulumäe peamaja juurdeehitus

Juurdeehituse eesmärk oli luua kasutajatele elementaarsed tingimused pärast võistlust või treeningut – pesemine, riietumiseks, taastumine. Lisaks ehitati vaba aja veetmise saal, kus saab mängida erinevaid palli-, laua- ja osavusmänge ning mis sobib ka tantsu- või aeroobikatreeninguteks.

2009. aastal lisandusid sportlashoone, õppeklass, jõusaal ja taastusruumid.

Euroopa Liidu struktuurifondide toetuse abil ehitati sportlashoone kaasaegse õppeklassi, jõusaali ja taastusruumidega. Territooriumile rajati süsteem kunstlume tootmiseks otse suusarajale. Renoveeriti staadion ning pikendati asfaltkattega liikumisrada.

Jõulumäel jalutades kohtate palju erinevaid sportimispaiku: pallimängude platsid, disc-golfi rajad, kergejõustikualade väljakud, staadion, kust algavad pikemad ja lühemad suusa-, jooksu-, jalgratta- ja matkarajad, asfalteeritud liikumisrajad jpm.

Jõulumäe on kaunis paik kauni looduse keskel. Siia esmakordselt sattunu ei pruugi enam mõtteist välja saada väikeseid punaste põskede ja mütsidega päkapikke ega hiiglaslikku Metsakuningat ning hõbevalge männimetsaaluse pehmust jalge all.

Jõulumäe Tervisespordikeskus asub Pärnumaal muinasjutulises luitemännikus. Looduse rüpes, oleks vast kõige paslikum öelda.