KUNSTLUMEST SUUSARADADE TOETUSEKS


Pikaajalised toetajad:

Liitu kunstlume toetajaskonnaga!

Miks me küsime kunstlume tootmiseks toetust?

Paljude jaoks ehk polegi erilist vahet, kas suusatada looduslikul või kunstlumekattega rajal, ja kes pole seda proovinud, ei teagi, et erinevus on väga suur – alustades libisemisest ja lõpetades raja vastupidavusega heitlikele ilmadele.

Kindlasti on aga ka neid, kes teavad täpselt kõiki üksikasju lumekristallide võrdluseni välja. Üks on kindel – korralikult valmistatud suusarajal on sõidurõõm palju suurem ja hooaeg kestab kauem.

Ainuüksi looduslikule lumele lootma jäädes ei pruugi aga suusatamisest midagi välja tulla. On talvi, kus looduslikku lund on rohkelt ja saab edukalt suusarajad valmis teha. Mõnel teisel aastal jälle risti vastupidi.

Lisaks on nii Eesti kui ka kõikide ülejäänud maailma tippsuusavõistluste läbiviimise tingimuseks, et tiitlilvõistlused peavad toimuma kunstlumega radadel. Seetõttu oleme Jõulumäel väga tõsiselt tegelenud kunstlumetootmise süsteemide väljaarendamisega. Paraku on aga lume tehislik tootmine üsna kallis ja ainult oma vahenditest ei piisa katmaks vajalikul hulgal kilomeetreid suusaradu kunstlumega.