ORIENTEERUMINE, MOBO, FOTO-ORIENTEERUMINE, GEOPEITUS

ORIENTEERUMISE PÜSIRADA
Rada on 22 kontrollpunktiga, algus peamaja juurest.
Kaardi saab administraatorilt, maksumus 1.60 eur.

MOBO
Orienteerumine nutitelefoniga

Koostöös Eesti Terviseradade ja Eesti Orienteerumisliiduga on Jõulumäele paigaldatud orienteerumise püsiraja MOBO tähised. MOBO ehk mobiilne orienteerumine, seob tänapäevase tehnoloogia (nutitelefoni) ja traditsioonilise orienteerumise püsiradade ideed ehk pakub võimaluse tegeleda tervisespordiga (orienteerumisega) endale sobival ajal, kasutades selleks modernseid tehnoloogiad koos traditsioonilise orienteerumisoskustega.

Kuidas mängida?

Juhend (ENG) aadressil mobo.osport.ee
Rajatähised asuvad olemasoleva Jõulumäe orienteerumise püsiraja punktides. Kontrollpunkti märkimiseks pildista mobiiltelefoniga MOBO programmiga rajatähise ruutkoodi.

Lae rakendus telefoni:

FOTO-ORIENTEERUMINE
Piltidega orienteerumismäng

Piltidest ja keskuse plaanist koosnev orienteerumismäng aitab tutvuda keskuse lähiümbrusega või kontrollida, kes kui lahtiste silmadega ringi on käinud.

Mäng sobib igas eas huvilistele ja sportlikku ettevalmistust olema ei pea.

Igal mängijal või võistkonnal on numbritega territooriumi plaan ning tähtedega fotod territooriumil asuvatest kohtadest. Tuleb minna kaardil numbriga märgitud asukohta ja leida loodusest fotole vastav koht. Foto juures olev täht kirjutada märkekaardile vastava numbri juurde.

Otsitavaid kohti on kümme. Mäng käib kiiruse peale.

Foto-orienteerumise kaarte saab laenutada administraatorilt.

GEOPEITUS / GEOCACHING
Geopeitus on kõige suurem aardeotsimismäng maailmas. Miljonid aarded on peidetud maailma erinevatesse paikadesse ja mõned neist on leitavad Jõulumäelt ja Jõulumäe lähedusest.

Otsi peidetud aardeid:
www.geopeitus.ee

geocaching

Geocaching (ENG) ametlik koduleht:
www.geocaching.com

Lae rakendus telefoni: