PÄKAPIKURADA


Väike võlumaa!

Jõulumäe Päkapiku matkarada kulgeb mõnusas männikus, kus kitsas metsarada lookleb üles-alla otsides päkapikkude asupaiku ning sammujälgi.

Päkapiku matkarada on aastaringselt tähistatud punase lindiga. Lisaks on puude küljes sildid peapäkapikk Kiikerpäka pildiga. Liikuda tuleb selles suunas, kuhu päkapikk oma kiikriga vaatab. Raja pikkus on 1,5 km. Matkale saab asuda kohe laste mänguväljaku juurest, kus kõiki keskuse külastajaid tervitab, üldse mitte päkapikumõõtu, Kiikerpäkk.

Head teed!

Kunagi oli aeg (1994-2002), mil saime siin, Jõulumäel, paikselt elutsevaid päkapikke PÄRISELT NÄHA ja KUULDA. Jõulumäe päkapikumaal askeldas palju erineva ametiga päkapikke: Kiikerpäkk, Käbrik, Hingela, Jõura, Kudriin, Helina, Iluri, Trillalla, Virkjalg, Kelkur, Suuskur, Unilane, Kulbi-Kusti, Tohtermann, Tarkur, Kingitaja jt. Päkapiku Pank-Postkontoris kehtis oma raha – Päkk, sellega sai osta pileti ja proovida loosiõnne, maitsta Päkapiku seljankat, varuda päkapikkude fännikraami ja lunastada pääsme Päkapikkude muinasjutumatkale.

Nüüd saab igaüks ise ette võtta rännaku samal rajal. Päris päkapikkudega kahjuks ei kohtuta, aga iga päkapiku elupaiga juures on kirjas muinasjutt, mida see päkapikk rändajale jutustab.

Jõulumäe päkapikurada on omal käel avastamiseks avatud aastaringselt.

Detsembris 2017. – 2021. a toimusid taas populaarsed õhtused Jõulumäe metsapäkapikkude muinasjutuelu tutvustavad jõulude ootamise aja laternamatkad, mis viisid huvilised väikesele seiklusele pimedasse metsa. Kas ka sellel aastal, selgub uudistest.