.

Date

25. sept. 2022
Expired!

Jõulumäe SügisRull 2022

Juhend: PDF

TOIMUMISAEG ja -KOHT

25. september 2022

Jõulumäe Tervisespordikeskus
Leina küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa
www.joulumae.ee

VÕISTLUSFORMAAT

Jõulumäe Sügisrulli distantsisõidud sõidetakse ühisstartidest 3,5km pikkusel ringil alljärgnevalt:

Noortesõit – rullsuusavõistlus vabas tehnikas ühisstardist 3,5km pikkusel ringil alljärgnevalt:

 • vanuseklass M/N12: 1 x 3,5 km ring
 • vanuseklass M/N14: 2 x 3,5 km ringi

Põhisõit rullsuusavahetusega rullsuusavõistlus 3,5km pikkusel ringil alljärgnevalt:

 • vanuseklass M; M20; M45+:
  6 x 3,5 km klassikaline tehnika + 6 x 3,5 km uisutehnika
 • vanuseklass N; N20:
  3 x 3,5 km klassikaline tehnika + 3 x 3,5 km uisutehnika
 • vanuseklass M/N16; N35+:
  2 x 3,5 km klassikaline tehnika + 2 x 3,5 km uisutehnika

Põhisõidul on rullsuusavahetus kohustuslik.

AJAKAVA

25. september RULLSUUSK (rollerski):

10:30 Sekretariaat avatud: numbrite ja ajavõtukiipide väljastamine, kohapealne registreerimine.

Rada avatud soojenduseks

12:00 Noortesõidu vabatehnika ühisstart

12:30 Põhisõidu 2. ja 3. vanuseklasside SVS ühisstart

13:30 Põhisõidu 1. vanuseklassi SVS ühisstart

Parimate autasustamine

Stardinimekiri ja võimalik täpsem ajakava avaldatakse hiljemalt 24. septembri õhtuks. Korraldaja jätab endale õiguse teha ajakavas muudatusi.

VANUSEKLASSID

Rullsuusavõistluse vanuseklassid sünniaastate järgi:
M/N12 (2010-…)
M/N14 (2008-2009)
M/N16 (2006-2007)
M/N20 (2002-2005)
N (1988-2001)
N35+ (…-1987)
M (1978-2001)
M45+ (…-1977)

Korraldajal on õigus vanuseklasse vastavalt registreerunud osalejate arvule juurde luua, vähendada   või ümber korraldada.

Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi stardikorralduses ja ajakavas vastavalt osalejate arvule, et tagada osavõtjate ohutus.  

RULLSUUSAVÕISTLUSE VARUSTUS

Kasutatav varustus: M/N12, M/N14 vanuseklassides sõidetakse korraldaja poolt antavate Start Skating (ratta läbimõõt 71mm ja laius 30mm) rullsuuskadega.

Kasutatav varustus SVS klassikalises tehnikas: M/N16; M/N20; M/N; M45+; N35 vanuseklassides sõidetakse korraldaja poolt antavate Swenor Alutec klassika rolleritega, mille veeremise kiirus on lähedane lumel libisemise kiirusega (nr 2 ratas).

Kasutatav varustus SVS uisutehnikas: M/N16; M/N20; M/N; M45+; N35+ vanuseklassides sõidetakse korraldaja poolt antavate Start Skating (ratta läbimõõt 71mm ja laius 30mm) rullsuuskadega.

NB! Kõikidele korraldaja poolt antavatele rullsuuskadele on paigaldatud NNN-tüüpi klambrid. SNS-saapaga osalejad peaksid andma endast varakult märku, et leida sobiv lahendus (tel 5010002).

Rullsuusad jagatakse osavõtjatele kätte vahetult enne starte, soojendussõitudeks palume kasutada isiklikke rullsuuski.

REGISTREERIMINE ja OSAVÕTUTASUD

Nimeline eelregistreerimine kuni 24. september 2022 kell 18:00 timesport.ee platvormi kaudu. Võistluspäeval kohapeal registreerijate arv on piiratud. Eelregistreerimisel palume täita korrektselt kõik nõutud väljad.

Rullsuusavõistluse osavõtutasud

 • Distants 1 ring (3,5km) eelregistreerides kuni 24. september 3€ (pärast eelregistreerimist ja võistluspäeval kohapeal 5€)
 • Distants 2 ringi (7,0km) eelregistreerides kuni 24. september 5€
  (pärast eelregistreerimist ja võistluspäeval kohapeal 7€)
 • Distants 2+2 ringi (14km) eelregistreerides kuni 24. september 8€
  (pärast eelregistreerimist ja võistluspäeval kohapeal 12€

 • Distants 3+3 ringi (21km) eelregistreerides kuni 24. september 12€
  (pärast eelregistreerimist ja võistluspäeval kohapeal 20€)
 • Distants 6+6 ringi (42km) eelregistreerides kuni 24. september 25€
  (pärast eelregistreerimist ja võistluspäeval kohapeal 35€)

Osavõtutasu maksmine

Eelregistreerimise osavõtutasu võiks olla laekunud MTÜ Suusasport SEB arvelduskontole (kättesaadav online-registreerimise kaudu) hiljemalt 24.09.2022 kell 18.00.

Võistluspäeval registreerimisel saab osavõtutasu tasuda KUNI 1 tund enne oma sõidu stardiaega kohapealse osavõtutasu määraga ja ainult sularahas.

Osavõtutasu sisaldab: tähistatud rada, stardinumbrit, elektroonilist kiibiga ajavõttu, tulemust protokollides, vajadusel esmaabi võistluste toimumise ajal.

Osavõtumaksu laekumine/tasumine garanteerib koha stardinimekirjas! Osavõtust loobumisel osavõtutasu ei tagastata.

OHUTUS 

Osalejad peavad rajal viibimise vältel kandma kiivrit. Kiivrita ja prillideta osalejaid starti ei lubata. Soovitatav on kanda kindaid ja kaitsmeid. Osalejatel tuleb olla ettevaatlik. Kõik ringiga mahajääjad ja selgelt aeglasemad suusatajad on kohustatud tagantpoolt tulijatele teed andma, liikudes siis vastavalt raja parempoolsesse äärde ning kasutades vajadusel paralleelsetel suuskadel paaristõukeid. Taganttulijatel on mõistlik anda enne eespool liikuvast suusatajast möödumist endast hõikega märku. Osalejatelt eeldatakse võistlusel teistega arvestamist. Vältida tuleb ohtlikke manöövreid, sõitjaid ohtu seadvat tõuklemist ja trügimist. Sõites tuleb arvesse võtta oma varustuse eripära, tehnilisi sõiduoskusi ning enda ja teiste ohutust. 

Registreerimisega kinnitab osaleja, et on tutvunud käesoleva võistlusjuhendiga, järgib COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Kultuuriministeeriumi ja Terviseameti soovitusi. 

OSALEJA VASTUTUS

Sügisrulli võistlustel võivad osaleda kõik, kelle tervislik seisund ja sportlik ettevalmistus lubab läbida oma vanuseklassi distantsi. Registreerimisega kinnitab osaleja, et on käesoleva juhendiga tutvunud ja osaleb võistlusel omal vastutusel (alaealiste võistlejate eest kannavad vastutust nende vanemad või volitatud saatjad). Soovitatav on omada õnnetusjuhtumi ja/või tervisekindlustust. Korraldaja ei vastuta osavõtjale tekkinud tervisekahjude ja isikliku vara purunemise või kadumise eest. 

MEDITSIINILINE ABI

Korraldaja tagab esmaabi võistluspaigas. Kui märkad rajal abivajajat, siis teata sellest koheselt meditsiinitöötajale, rajajulgestajale, korraldajatele stardi-finišialas või kutsu kiirabi telefonil 112. Kehva enesetunde või tervisliku seisundiga ei ole soovitatav võistlusel osaleda.               

INFO ja TULEMUSED

Info: kodulehed – www.joulumae.ee, Suusasport FB.

Tulemused on jälgitavad online`is timesport.ee, finišipaiga ekraanilt ja mobiilis ning avaldatakse ka kodulehel www.joulumae.ee. Pretensioonid esitada sekretariaati hiljemalt 15 minutit pärast esialgsete tulemuste avaldamist. 

AUTASUSTAMINE

Jõulumäe Sügisrull 2022 võistlusel autasustatakse iga vanusegrupi kolme parimat. Auhinnad on välja pannud Silja Sport OÜ, Keisri Köök OÜ, Hellar & Pojad OÜ.

LISAINFO

Ajavõtukiibi peab iga osaleja kinnitama ise parema või vasaku jala sääre külge, kandma kogu võistlusdistantsi vältel ja tagastama koheselt pärast finišeerimist korraldajale tagasi koos võistlusnumbriga. Inventari mittetagastamisel on korraldajal õigus nõuda hüvitist 35EUR iga tagastamata ühiku eest ja mitte arvestada patustanud osaleja tulemust finišiprotokollis.

Kõik juhendis käsitlemata teemad lahendatakse korraldaja poolt. Korraldaja juhindub esmajärjekorras võistlusjuhendist, kuid võib läbi viia jooksvaid muudatusi, kui need on õigustatud võistluse paremaks ja ohutumaks läbiviimiseks.

NB! Soovijatel võimalik tellida majutust Jõulumäe Tervisespordikeskuses. Broneeringusoov saata e-postiga info1@joulumae.ee, märksõna „Sügisrull“.

OSALEJATE ISIKUANDMETE KASUTAMINE

Võistlusele registreerimisega annab osaleja korraldajale õiguse edastada Jõulumäe Sügisrulli puudutavat infot (sh osalejate nimed, vanuseklassid ja tulemused) avalikkusele ja kasutada temast ürituse ajal tehtud fotosid ja filmimaterjali ürituse propageerimiseks.

KORRALDAJAD

Võistlust korraldavad MTÜ Suusasport ja Jõulumäe Tervisespordikeskus.

Jõulumäe Tervisespordikeskus SA, info@joulumae.ee, joulumae.ee

MTÜ Suusasport, suusasport@mail.ee, FB @Suusasport

Korraldusmeeskond:
Eido Tasalain – peakohtunik ja raja info, tel: +372 509 4895
Janno Nõmm – võistluste info, moderaator, tel: +372 501 0002
Jaak Israel – Timesport eelregistreerimine, ajavõtt, tel: +372 5569 8844

TOETAJAD 

ValiceCar Jõulumäe SügisRulli võistluse toimumist toetavad:
ValiceCar OÜ
Omatec OÜ
Tõnisson KV
Pärnu linn
Jõulumäe Tervisespordikeskus SA
Keisri Köök OÜ
Hellar & Pojad OÜ
PRO Tehno OÜ
ABC Tehno OÜ

joulu-rullsuusarajad

The event is finished.