Metsas on mõnus!

Jõulumäe 10 ja 15 km matkarajad ootavad mahedaid radu armastavaid matkaselle, 5 km matkarada seiklejaid, 2 km Päkapikkude rada viib metsapäkapikkude asupaikadesse.

Pikim, 25 km pikkune rännakrada viib Eesti kõrgeima luite – Tornimäe harjale, kus huvilised saavad lisaks 18m kõrgusele vaatetornile võtta plaani ka 2,2 km pikkuse Luitemaa looduskaitseala tutvustava õpperaja. Matkaring kulgeb osaliselt laudteel ning viib Tolkuse raba suurima laukani.

Kõik matkarajad sobivad ka rattasõiduks, eriti mõnus on liivapinnasel kulgeda laiade rehvidega Fat-ratastega. Avatud on punane disc golf’i rada, välijõusaal, mängida saab jalkapiljardit. Rattaid, kettaid ja palle saab laenutada peamajast administraatori juurest. NB! Laenutuseks palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Veel on võimalik nautida viimaseid suusarõõme – kunstlumekattega suusarada ja suusalaenutus on avatud. 

Järjest enam huvilisi koguv geopeitus on rahvusvaheline mäng, mis viib sind tihtipeale senikäimata kohtadesse, mitmete vaatamisväärsuste juurde või muidu looduskaunitesse paikadesse ja tutvustab sulle nii mõndagi uut. Geopeitus paneb sind nägema asju, mida sa varem ei näinud või mille olemasolust sa teadlikki polnud. Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, milles osalejad kasutavad GPS-i või muid navigeerimistehnoloogiaid või täpseid kaarte, et peita ja otsida spetsiaalseid geopeituse aardeid. Jõulumäe lähedale metsa on rajatud spetsiaalne aarete otsimise treeningrada.

Seikle pere, sõbraga või üksi – elamusi jätkub kõigile!