Välisväljakud remondis

Jõulumäe puitkattega korvpalliväljak, tenniseväljak ja kaks võrkpalliväljakut on suletud renoveerimistöödeks alates 14.10.2020 kuni 31.05.2021.

Palume vabandust ebamugavuste pärast.

Sihtasutus Jõulumäe Tervisespordikeskus on juba tükk aega kavandanud pallimängude väljakute renoveerimist ja välisporditingimuste laiendamist.

Jõulumäe välispordiväljakute renoveerimisprojekti raames rajatakse neli saviliivkattega tenniseväljakut, kolm 3×3 tänavakorvpalliväljakut, üks korvpalliväljak ja multisportala võrkpalli jms mängimiseks.

Hetkel on Jõulumäel üks asfaltalusel tenniseväljak, mida on küll aja jooksul paremaks kõpitsetud, kuid tänaseks on väljak ilmselgelt ajale jalgu jäänud. Omal ajal populaarne võrkpall on kolinud saalidesse ja liivale, puitkattega korvpalliväljak vajab uuendamist.

Tahes aidata kaasa spordiga tegelevate inimeste arvukuse suurenemisele, on plaanis rajada neli kõrvuti asetsevat saviliivkattega tenniseväljakut, kuna senine üks väljak jäi kasutajate huvi arvestades väheseks. Jõulumäel harrastatavate spordialade ringi laiendavad kolm 3×3 tänavakorvpalliväljakut, pallimängude juures loodetakse näha rohkem noori ja kasvatada kooliealiste laste kehalist aktiivsust, korraldada mitmekesisemaid treeninglaagreid. Uus korvpalliväljak on planeeritud plastikmoodulkattega ja käsipalli mängimise võimalusega. Multiväljakuala saab kasutada üldfüüsilise treeningu läbiviimisel (osavuse-, jõu-, koordinatsiooni-, venitusharjutused jne), mängida võrkpalli.

Renoveerimistööd algavad 16. oktoobril 2020 ja uuenenud väljakuid saab kasutada pärast 2021. aasta kevadet, kui Jõulumäe on 45aastaseks saanud.

Vanadest platsidest jäävad alles ja kuni nn talveajale üleminekuni avatuks üks võrkpalliplats, indiacaväljak ja asfaltplats sulgpalliväljaku ja jalgpalli täpsuslöökidega.

Sihtasutus Jõulumäe Tervisespordikeskus taotles projektile toetust Maakondade arengustrateegiate elluviimise toetusmeetmest.